Web Siteniz Arama Motorlarında Üst Sıralara Nasıl Gelir?

SEO Çalışmaları İle Organik Olarak Üst Sıralarda Olun!

seo

seo

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda organik olarak çıkması için SEO (Arama Motorları Optimizasyonu) çalışmaları yapılır. SEO çalışmaları, On Page SEO (Site İçi) ve Off Page SEO (Site Dışı) diye iki şekilde yapılır.

İlk çalışma olan On Page SEO çalışmalarına hemen başlanabilir.  Ancak Off Page SEO için en az 2 ay beklenmesi gerekir. On Page SEO çalışmalarımızda, ne kadar doğru keywords (anahtar kelimeler) ve ayarlar yapılırsa, arama motorları sitemizi o derece doğru bir şekilde indeksler (kaydeder).  Bu çalışmalar arama motorlarında üst sıralarına çıkmayı %30 etkiler. Ancak yanlış yapılırsa, Off Page SEO’yu da olumsuz etkileyecek ve sitemiz hiç bir zaman istediğimiz sıraya gelemeyecektir.

Off Page SEO ise, site dışından web sitemize trafik sağlama çalışmalarıdır. Bu bölüm ise üst sıralarda çıkmayı %70 etkiler. Yani buz dağının görünmeyen önemli kısmı burasıdır. Bu çalışmalar kısa sürede olmayacağı gibi, bütçe ayırmamız gereken kısımdır. Ayrıca bu çalışmalar ile üst sıralara çıkmaya başladığınızı görmek için en az 6 ay beklemeniz gerekebilir.  Unutulmaması gereken en önemli unsur da bu çalışmanın hiç durmaması gerektiğidir. Çünkü yüzmeyi bırakırsanız arkanızdaki yüzücüler sizi geçebilir.

Şimdi Paylaş

One Response to “Web Siteniz Arama Motorlarında Üst Sıralara Nasıl Gelir?

  • Merhaba sevgili hocam sitenizi analiz ettim baktım güzel paylaşımlar yapıyorsunuz ve sizi herzaman takip ediyorum yararlı paylaşımlar yapıyorsunuz. Teşekkürler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com